Bioplynová stanice

V roce 2010 postavila naše společnost zemědělskou bioplynovou stanici (BPS) v Horním Benešově o výkonu 250 kW. V provozu je od ledna 2011. V roce 2012 jsme ji rozšířili na výkon 750 kW. Elektrickou energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů prodáváme do distribuční sítě. Teplo využíváme k vytápění posklizňové linky a zemědělských budov v areálu BPS. Bioplynová stanice jako vstupní palivo používá vlastní biomasu – kukuřičnou siláž, travní senáž, GPS, cukrovarnické řízky a hnůj z hluboké podestýlky masného skotu.

0
Denní výkon MWh
0
Denní spotřeba tun kukuřice
0
Denní spotřeba tun cukr. řízků
0
Denně nabijeme domů

Jak funguje bioplynová stanice

Od r. 2012 je AGROFARMA DUBNICE členem CZ Biom. Jednatel firmy se pravidelně účastní odborných konferencí a dříve byl v poradním týmu bioplynové sekce. Z časových důvodů již není aktivní.

Hlavní aspekty našeho podnikání

Udržitelnost

Zakládáme si na principu zpracování veškerých produktů. Zbytky pro nás nejsou odpad, proto je vracíme
zpět do půdy.

Soběstačnost

Naším hlavním cílem je zajistit soběstačné fungování farmy. Kromě hospodaření na vlastní půdě, se svými stroji a dobytkem, si navíc
vyrábíme i elektřinu..

Příležitost

Jdeme naproti novým příležitostem. Jedině tak můžeme sebe a naše zaměstnance posouvat vpřed a držet krok s moderními trendy.

Naše zaměření

AGROFARMA DUBNICE se zaměřuje na zemědělství a výrobu elektřiny. Snažíme se o maximální využití našich zdrojů pro dosažení samostatnosti.

Kontaktujte nás

Rádi byste se dozvěděli další informace o naší společnosti nebo se zajímáte o práci u nás? Neváhejte nás kontaktovat!