Fotovoltaické elektrárny

Jako každý správný podnikatelský subjekt i my neustále zvažujeme, jaké by měly být další kroky pro zkvalitnění a upevnění našeho podnikání. Realizujeme projekty, které přímo souvisí s naší filosofií udržitelného zemědělství, soběstačnosti a hledání nových příležitostí. Výkyvy cen energií a následně i jiných komodit, které jsme po roce 2019 pocítili, nás utvrdily v tom, že investovat do obnovitelných zdrojů energií je správným krokem. V posledních době usilovně pracujeme na několika projektech výstavby fotovoltaických elektráren (dále také jako FVE). Nejen, že nám výroba energie z fotovoltaických elektráren zapadá do naší výrobní koncepce, ale také se tím vyvarujeme absolutní závislosti na dodavatelích energie. Dodáváním vyrobené energie ze solárních elektráren do distribuční sítě přispějeme ke zvýšení energetické soběstačnosti České republiky a přispějeme ke zmírnění případných dalších extrémních výkyvů cen energií. Naší prioritou je energetická soběstačnost pro naše zemědělské areály.

Všechny níže uvedené projekty jsou v tuto chvíli ve fázi projekce a schvalování.

Výběrová řízení

  • VŘ Fotovoltaická elektrárna Býkov
  • VŘ FVE Dubnice – Lichnov
  • VŘ FVE Jindřichov
  • VŘ Fotovoltaická elektrárna Horní Benešov

Hlavní aspekty našeho podnikání

Udržitelnost

Zakládáme si na principu zpracování veškerých produktů. Zbytky pro nás nejsou odpad, proto je vracíme
zpět do půdy.

Soběstačnost

Naším hlavním cílem je zajistit soběstačné fungování farmy. Kromě hospodaření na vlastní půdě, se svými stroji a dobytkem, si navíc
vyrábíme i elektřinu..

Příležitost

Jdeme naproti novým příležitostem. Jedině tak můžeme sebe a naše zaměstnance posouvat vpřed a držet krok s moderními trendy.

Naše zaměření

AGROFARMA DUBNICE se zaměřuje na zemědělství a výrobu elektřiny. Snažíme se o maximální využití našich zdrojů pro dosažení samostatnosti.

Kontaktujte nás

Rádi byste se dozvěděli další informace o naší společnosti nebo se zajímáte o práci u nás? Neváhejte nás kontaktovat!