Něco málo z naší historie

Za vznikem naší společnosti stojí rodinná tradice našich předků, která sahá až do roku 1640 k sedlákovi Janu Grodovi z Opavska. Náš děda Jan Groda byl sedlák z Dubnice, kterému byly po revoluci navráceny pozemky na nichž jsme v roce 1997 s bratrem Daliborem začali hospodařit. V začátcích nám pomohla maminka Jana, která měla své malé hospodářství a v zemědělském prostředí žila prakticky celý život. Začali jsme podnikat s jedním zaměstnancem a starým traktorem Zetor, na 10 hektarech polí okolo rodného domu.
Postupně jsme hospodaření rozšiřili až na 1000 ha. Proto jsem roce 2007 založil další společnost: AGROFARMA 2007 DUBNICE s.r.o., která začala hospodařit v rostlinné výrobě na 116 ha zemědělské půdy. O rok později jsme rozšířili podnikání o živočišnou výrobu. Jako jedni z prvních na Moravě jsme se zaměřili na chov francouzského plemene Charolaise.

V současné době chováme cca 330 ks skotu tohoto plemene a hospodaříme na 1394 ha zemědělské půdy. Jsme součástí zemědělských firem, jenž hospodaří na celkové výměře 3500 ha. V našem vlastnictví je 80 % obhospodařované půdy.

Od počátku firmy pořizujeme traktory a sklízecí mlátičky značky NEW HOLLAND a další zemědělské stroje. Pro co největší vytížení naší zemědělské techniky provádíme i zemědělské služby na Slovensku a na Moravě. Největším oceněním naší práce je vítězství v soutěži o nejlepšího zemědělského hospodáře České republiky a to zisk titulu ZEMĚDĚLEC ROKU 2009. Od začátku svého podnikání jsem se zajímal o výrobu elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů energie, a to využitím vlastní biomasy a jejího navrácení zpět do půdy. Byl jsem přesvědčen, že budoucnost v energetice je v obnovitelných zdrojích. Proto jsem se rozhodl pro výstavbu zemědělské bioplynové stanice, která vyrábí elektrickou energii a teplo. Energetická krize poslední doby nám ukázala, že to bylo správné rozhodnutí. I přes velká úskalí, naschvály některých místních občanských sdružení jsme po několika letech usilovné práce uvedli v roce 2011 do provozu bioplynovou stanici v Horním Benešově o výkonu 250 kW. V roce 2012 jsme rozšířili její elektrický výkon na 750 kW. Zprovozněním BPS jsme získali vlastní finální produkt: elektřinu a teplo z obnovitelných zdrojů energie a rozložili riziko našeho podnikání. Naše zkušenosti z BPS Horní Benešov jsme využili při výstavbě druhé BPS v Úvalně.
Po celou dobu mého podnikání se snažím vzdělávat a stanovovat nové vize a cíle. Ve firmě se nebojíme aplikovat nejnovější trendy a poznatky do zemědělství. Prosazujeme ochranu přírody, dobré podmínky pro chov skotu, šetrné zpracování půdy, udržitelný rozvoj biomasy a bioplynu tak, aby tyto obory přispívaly k snižování emisí CO2 v ovzduší a snižování zanechané tzv. uhlíkové stopy naší firmy.

Ing. Petr KUBA
majitel společnosti

Napsali o nás

Noviny v USA

Článek o návštěvě našeho zaměstnance – stážisty České ambasády o rozdílech mezi zemědělstvím v ČR a USA. Celý článek naleznete v aktualitách.

Hornobenešovský zpravodaj

Ve zpravodaji jsme občanům představili návrh projektů fotovoltaické elektrárny.

Agris

AGROFARMA DUBNICE má schválené dotace pro výstavbu fotovoltaických elektráren.

Bruntálský a Krnovský deník

Článek o záměru postavení zemědělské bioplynové stanice. Jednatel společnosti Ing. Petr Kuba odpovídá na dotazy občanů.

Týdeník Zemědělec

V prestižním týdeníku Zemědělec o nás napsali článek „Úspěch podmiňuje správná volba“.

A – magazín

Pokud vás zajímá vývoj našeho podnikání a mnoho dalšího přečtěte si o nás v článku „Začalo to 10 hektary po dědečkovi“.

Podporujeme

Nemyslíme jen sami na sebe. Myslíme i na ostatní.
Proto se snažíme, ať už většími či menšími skutky, podpořit a pomoci.

Již několik let pravidelně podporujeme:

 • Město Horní Benešov
 • Jezdecký klub Úvalno, o.s.

 • TJ Družstevník Úvalno – fotbalový klub
 • Stáj Láryšov
 • Člověk v tísni, o.p.s.
 • UNICEF

Skutečný dárek

Od roku 2011, kdy jsme uvedli do provozu naši první bioplynovou stanici v Horním Benešově, každoročně prostřednictvím nadace Člověk v tísni pořizujeme malou bioplynovou stanici do zemí 3.světa.
Jak tím pomáháme se můžete podívat na tomto videu.

Darovací certifikáty

Fotogalerie

Nahlédněte do naší firmy prostřednictvím fotogalerie.

Dotace

Následující projekty byly spolufinancovány prostřednictvím podpory EU a Státního zemědělského intervenčního fondu ČR z Programu rozvoje venkova.

https://www.szif.cz/cs

 • 11/2016 silážní žlab VC/vstupní cena/ 3,955.426,- Kč, dotace SZIF 1,581.805,- Kč

 • 11/2016 jímka k silážnímu žlabu VC 1,044.574,- Kč, dotace SZIF 417.695,- Kč
 • 8/2017 traktor NH T6.155 VC 1,690 tis. Kč + navigace-asistované řízení traktoru VC 64 tis. Kč, dotace SZIF traktor 845 tis. Kč, navigace 32 tis. Kč
 • 3/2018 krmný míchací tažný vůz STRAUTMAN VC 990 tis. Kč, dotace SZIF 594 tis. Kč
 • 4/2018 traktor NH T5.95 VC 950 tis. Kč, dotace PGRLF 391.245,- Kč
 • 5/2018 návěs na cukrovou řepu ZDT MEGA 20 VC 989 tis. Kč, dotace SZIF 494.500,- Kč
 • 5/2018 aspiráter k posklizňové lince VC 729 tis. Kč, dotace SZIF 364.500,- Kč
 • 9/2018 secí stroj Väderstad RAPID VC 1,980 tis. Kč, dotace SZIF 720 tis. Kč
 • 3/2021 pluh polonesený KUHN VC 1,320 tis. Kč, snížení jistiny /úvěru/ PGRLF 396 tis. Kč

Kontaktujte nás

Rádi byste se dozvěděli další informace o naší společnosti nebo se zajímáte o práci u nás? Neváhejte nás kontaktovat!